Videa

Tohle je město Orlické brány!

HEĽENINE OČI - Obchádzka


Agu (zen-core, Galway)

Jedna z nejpozoruhodnějších nových písničkářek (nejen) na tuzemské hudební scéně!

 
Narodila se a dětství strávila v Polsku, u pobřeží Baltu. Studovala a donedávna žila v Praze, kde se po několika letech působení jako vokalistka začala věnovat také autorské tvorbě. Debutovala na podzim roku 2015 albem “Ke Světlu”, které se setkalo s nadšenými ohlasy jak posluchačů, tak i hudební kritiky.
 
Nabízí písničkářství vzdáléné tradičním škatulkám. Ráda překračuje hranice zeměpisné, kulturní i žánrové, a v její muzice se tak snoubí rozmanité jazyky a hudební vlivy. Snové hlasové kreace dokreslované efektovanou akustickou kytarou se pohybují na pomezí indie-folku a ambientu a vytvářejí křehké, komorně poklidné a zamyšlené skladby v polštině, češtině a angličtině. Nad rozvlněným jezerem stvořeným zvukem kytar se mezi melodickými a rytmickými smyčkami vznáší její hlas. Ve vaší mysli se objevují obrazy, filmové scény, vzpomínky.
 
Je úplně jedno, jakým jazykem zrovna ve které písni zpívá. Jejím jazykem je hudba. V současné době přebývá v Irsku, kde spolu s producentem Tonym Higginsem pracuje na druhé desce.
 
 
                            

 

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2013 - 2021 Festival Orlická brána