Videa

Tohle je město Orlické brány!

HEĽENINE OČI - Obchádzka


Komediograf (Praha)

Slavné pražské "divadlo jednoho autora" a neméně slavný Robert Mikluš v jedné hodně netradiční komedii!

Luboš Balák v současné chvíli pracuje jako dramatik na volné noze. Napsal celou řadu divadelních her, které se hrály v různých divadlech. Nejvíce tam, kde dělal uměleckého šéfa.
 
Přibližně před čtyřmi lety s Monikou Tanečkovou založil vlastní soukromé Divadlo Komediograf – divadlo jednoho autora. Což znamená jediné – všechny hry v tomto divadle napsal on sám a hodlá v tom pokračovat. Z toho plyne další důvod existence divadla – nikde jinde by mu to nedovolili...
 
 
Pokus o vytvoření osobnosti ze sebe sama
Originální a poctivá komedie pro silnější nátury. One man show pro herce Roberta Mikluše. Je to opravdu tak těžké být osobností, které si lidé váží? Proč kolem nás není vůbec NIKDO? Nikde nikdo o koho by se dalo opřít. Nikde nikdo o koho by se dala opřít třeba jen lopata, aby vzápětí nebyla ukradena.
 
Robert Mikluš alias Jožin toho má dost a rozhodl se pro nás všechny vytvořit osobnost ze sebe sama, zbavit se závislosti na penězích, sexu, atd. V přímém přenosu. Abychom mohli být v Česku konečně na někoho hrdí. Přestože je hra velmi vtipná a diváci se ani na chvíli nepřestanou smát, chvályhodné je především to, že má i hlubokou myšlenku.
 
Tvrzení, že lidé jsou na sebe pořád naštvaní a starají se jen o sebe a o peníze, může sice znít banálně. Když však Mikluš na pár vteřin zvážní a tvrdí, že lidi nemají nikoho, v hloubi duše je každý nucen se zamyslet sám nad sebou. Ale jak Mikluš říká: „Vy se nebojte, vy máte mě.“
 
 
                            

 

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2013 - 2021 Festival Orlická brána