Videa

PHIL SHOENFELT - God Is The Other Side Of The Devil

KLARA & THE POP - All night long


Deset let s Orlickou Bránou

V loňském roce jsme se na vršku pod rozhlednou sešli již podesáté. Jak vzpomínáte na uplynulé ročníky našeho festivalu?

Je to tak, historie našeho festivalu se začala psát již v roce 2007, jak dokládá stručný průřez našimi plakáty. Celkem zajímavý vývoj stran grafiky, co říkáte? Máte nějaký oblíbený ročník?

 
 
Skromné začátky... :-) Úplně první ročník Orlické brány v roce 2007 byl v porovnání s dneškem skutečně spíše komornější záležitostí.
 
 
 
To v roce 2008 jsme to zkusili ve velkém...
 
 
 
Dokonce kvůli Orlické bráně přiletěli do ČR i legendární Boney M!
 
 
 
Následující rok jsme se opět vrátili k původní koncepci (a velikosti festivalu). 
 
 
Dokonce jsme jej obohatili i o akce mimo festivalový areál!
 
Ročník 2010.  Stage pro dětská představení jsme pokusně přesunuli ke kapli sv. Rozálie.
 
Hvězdou ročníku 2010 byla fenomenální zpěvačka Jarmila Šuláková, která i ve svých 81 letech dokázala uhranout publikum napříč všemi kategoriemi věku/zájmů/pohlaví.
 
Rok 2011 a skvělé vystoupení českobudějovického divadla Kvelb. A mimochodem, od letošního roku je Orlická brána oficiálně dvoudenní festival!
 
 
V roce 2012 se areál festivalu ustálil do podoby, ve které ho znáte dnes. Přibyla velká stage, malá se přesunula naproti rozhledně. A na velké stage pochopitelně velká hvězda: Katarina Knechtová!
 
 
A nemůžeme zapomenout na parádní divadlo VOSTO5 a jejich Teatromat, po kterém je publikum doslova nechtělo pustit z pódia!
 
 
Rok 2013 ve znamení velkých hvězd divadelních i hudebních. Do Žamberka zavítal Ondřej Hejma a jeho Žlutý pes... Publikum bylo unešené z hudby, Ondřej zase z atmosféry a západu slunce.
 
 
Na Bráně se letos také poprvé představilo brněnské HADIVADLO se svým představením Doma u Hitlerů. Jednalo se o jejich vůbec první open-air festivalové vystoupení, do kterého se nechali dlouho přemlouvat. To ještě ovšem netušili, že je atmosféra a nadšené reakce pulika strhnou natolik, že pro příští rok své účinkování rovnou sami přislíbí. :-)
 
No a je tu rok 2014. A co nás v něm čekalo? Čankišou, Abraxas, Zrní, Dentální Rapsodie, Bio Divadlo a spousta dalších lákadel! Dokonce jsme tu měli i nefalšovaného chicagského bluesmana Rene Trossmana.
 
 
No a samozřejmě nemoho chybět HaDivadlo Brno, tentokrát s komedií Tajná zpráva z planety matek. Některé hlášky zlidověly prakticky okamžitě a obzvláště: "já to říkám pořád, že děcka jen zdržujou od pití" znělo festivalovým areálem ještě dlouho do noci. :-)
 
Ročník 2015 byl do dosud "nejmezinárodnější" - vystoupilo celkem 18 kapel a divadelních souborů z pěti zemí a dvou kontinentů!
 
 
Divadlo Do Houslí sklidilo se svou geniální manželskou komediální sondou vůbec první festivalové "standing ovation" v historii večerních představení na Orlické bráně!
 

zpět


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2013 - 2017 Festival Orlická brána